НАТО Польща Співробітництво США

США обмірковують можливість продажу Польщі винищувачів F-35

У Вашингтоні розглядають можливість розширення пропозиції продажів літаків F-35 ще п’ятьом країнам, також Польщі

Уряд Сполучених Штатів обмірковує можливість продажу винищувачів F-35 п’ятьом союзницьким країнам: Польщі, Румунії, Греції, Іспанії та Сінгапуру. Про це у четвер повідомив у Палаті представників Конгресу США представник державного департаменту віце-адмірал Маттіас Вінтер.

У письмовому звіті Палати Вінтер наголосив, що уряд США відповість на усі офіційні клопотання щодо інформації про винищувачі F-35 та умови їх придбання, передає “Польське радіо”.

Сьогодні міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак висловив задоволення у зв’язку із цією інформацією. «Це для мене не є несподіванкою, адже ми вже почали перемовини», – сказав очільник оборонного відомства. На погляд міністра, якщо американці говорять про це публічно, це означає, що з їхнього боку є добра воля, аби переговори завершилися якомога швидко та успішно.

Міністр Маріуш Блащак нагадав також, що він говорив про необхідність заміни пострадянських винищувачів Су-22 та МіГ-29 вперше минулого року, під час святкування сторіччя військової авіації.

Агентство Reuters зауважило, що інформація про можливість продажу цих невидимих для радарів бойових літаків збіглася у часі із напруженістю на лінії Вашингтон-Анкара у зв’язку з рішенням Туреччини придбати не тільки ці винищувачі, але також російський ракетний комплекс С-400.

Востаннє винищувачів F-35 у межах контракту на суму 4 млрд євро купила Бельгія, вибравши їх замість літальних машин Eurofighter Typhoon. Нові винищувачі мають замінити літаки F-16.

Концерн Lockheed, який виробляє F-35, створює їх у трьох версіях і постачає їх збройним силам США та 10 країнам, котрі вже є у переліку клієнтів, зокрема: Великій Британії, Австралії, Італії, Туреччині, Норвегії, Нідерландам, Ізраїлю, Японії та Південній Кореї. Досі був поставлений 91 винищувач.

Польща зацікавлена у придбанні 32 одиниць літаків п’ятого покоління.

Нагадаємо, нещодавно президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що польський уряд почав перемовини зі США у справі придбання винищувачів F-35.

Related Posts