Новини Міжмор'я Позиція Польща

Міністр освіти Польщі: Гімназійні іспити проходять безперешкодно

За словами Анни Залєвської, у всіх школах, крім трьох, гімназійні іспити проходять без проблем

Сьогодні, 10 квітня, гімназійні екзамени у Польщі проходять без перешкод. Про це поінформувала міністр національної освіти Польщі Анна Залєвська, яка на прес-конференції подякувала тим, хто підтримав екзаменаційні комісії, повідомляє “Польське радіо”.

«За нами перша частина сьогоднішнього екзамену, відбулися іспити з історії та суспільствознавства. По всій Польщі тільки у трьох школах трапилися непередбачувані ситуації», – сказала Анна Залєвська. В інших освітніх закладах іспити пройшли без перешкод. Міністр подякувала директорам шкіл та всім, хто підтримав їх. «Це їхня велика відповідальність та великий іспит, що нині здають», – підкреслила вона.

Усім, хто увійшов в екзаменаційні комісії, подякував теж голова Центральної екзаменаційної комісії Марцін Смолік. Він наголосив, що завдяки особам із педагогічними кваліфікаціями, котрі замінили страйкуючих учителів, перша частину гімназійного екзамену пройшла спокійно та згідно з графіком.

Іспити по всій Польщі здавало у цілому 350 тисяч учнів у понад 7 тисячах шкіл. Іспит з історії відбувся в усіх школах, крім трьох, а екзамен з польської мови – у всіх, крім однієї.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький закликав вчора призупинити страйк у школах на час проведення гімназійних екзаменів. Він запропонував дискусію на тему освіти у формулі круглого столу. У заході мали би взяти участь профспілчани, вчителі, педагоги, вихователі та батьки. Прем’єр додав, що готовий головувати під час перемовин на тему поліпшення системи освіти у Польщі. Моравєцький нагадав, що його уряд від початку розмов із профспілчанами представляв наступні пропозиції підвищення заробітних плат для учителів.

Міністр освіти Анна Залєвська висловила надію, що освітяни сядуть за запропонований прем’єром «круглий стіл» у справі підвищення зарплат для учителів. Вона запевнила, що уряду важливе збільшення зарплат.

Профспілка польських учителів та Форум профспілок не підтримали урядові пропозиції в угоді і позавчора почали безстроковий страйк у школах і дитячих садках у багатьох містах у країні. Угоду підписала, натомість, освітня профспілка «Солідарність».

Related Posts