Новини Міжмор'я Польща

Сейм ухвалив зміни до закону про Карту поляка

Розширено коло потенційних бенефіціарів цього документа; його зможуть отримати громадяни всіх країн світу, не лише колишнього СРСР

Сейм ухвалив зміни до закону про Карту поляка, які запропонував уряд. Проект підтримало 410 депутатів, ніхто не був проти, утримався лише Яцек Вільк з угруповання «Конфедерація», повідомляє “Польське радіо”.

Згідно з постановою депутатів, коло потенційних бенефіціарів Карти поляка розширено. Завдяки ухваленим змінам, цей документ зможуть отримати особи польського походження з усіх країн світу, а не лише жителі колишнього СРСР, – сказала депутатка керівної партії, Право і справедливість, Анна Шмідт-Родзєвич: «Пропонована зміна в напрямку розширення обсягу дії закону на весь світ є зламною. (Картою поляка – ред.) уперше зможуть скористатися особи польського походження, які не мають польського громадянства, які живуть на всіх континентах».

Це – крок у напрямку наближення польської діаспори до Батьківщини, – прокоментував депутат партії Кукіз’15 Юзеф Бринкус: «Народна Польща (залежна від СРСР Польська Народна Республіка до 1989 року – ред.) не могла Полонії забути, що вона не схвалює комунізму. Третя Річ Посполита намагається ці занедбання надолужити і робить це досить ефективно – наприклад, пристосовує положення Карти поляка до політичних змін у світі та очікувань осіб польського походження, які живуть за межами Польщі».

Наявність Карти поляка скасовує обов’язок сплати візових зборів при в’їзді до Польщі, консульських оплат за розгляд клопотання про набуття громадянства, полегшує отримання дозволу на роботу в Польщі та ведення бізнесу.

Тепер зміни до закону розглядатиме Сенат.

Related Posts