Новини Міжмор'я Польща

Уряд ухвалив проект закону «Родина 500+» на першу дитину

Вже 1 липня програма фінансової допомоги буде розширена на всіх дітей. Досі гроші отримувала лише друга і кожна наступна дитина в сім’ї

Від 1 липня цього року всі діти і молодь у Польщі до 18-ти років матимуть право отримувати 500 злотих (понад 100 євро) на місяць. Досі така допомога була призначена лише на другу і кожну наступну дитину в сім’ї. Представники уряду звертають увагу, що підтримка сімей має ключовий вплив на поліпшення загальної демографічної та економічної ситуації, передає “Польське радіо”.

За словами прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького, розширення програми – це відповідь на ризик ослаблення зростання ВВП: «Це має служити поліпшенню демографії Польщі, щоб була молодь, яка пізніше працюватиме і на нашу пенсію, і на економічний розвиток всієї країни».

Міністр родини, праці і соціальної політики Ельжбєта Рафальська додала, що програма «Родина 500+»вже тепер впливає на демографію: «Показник дітонароджуваності – 1,45 – це найбільше від 1997 року».

Після змін бенефіціарами програми «Родина 500+» стане майже 7 мільйонів дітей. Також зростуть витрати з державного бюджету на 9,5 мільярда злотих.

Related Posts