Новини Міжмор'я Польща

Польща перестала приймати неякісну російську нафту

Польща призупинила на невизначений час прийом російської нафти по нафтопроводу “Дружба” з Білорусі через підвищений вміст у ній хлорорганічних сполук, повідомляє “Європейська правда”.

В оприлюдненій у середу заяві сказано, що з 22:00 за варшавського часом польська сторона припинила прийом нафти в пункті здачі нафти Адамове.

Причиною називають відмову НПЗ, підключених до нафтопроводу “Дружба”, приймати нафту зі значним перевищенням показника масової частки органічних хлоридів – до 30 разів від граничного нормативу.

Зазначається, що транзит нафти в напрямку України для НПЗ Чехії, Словаччини та Угорщини триває.

Оператор польської ділянки “Дружби” PERN у своєму листі пояснив, що продовження поставок нафти з вмістом органічних хлоридів з перевищенням ліміту породжує “ризик серйозної промислової аварії як для НПЗ, так і для логістичної системи PERN”.

Нагадаємо, раніше Білорусь заявила, що вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти. Мінськ планує до кінця року почати альтернативний РФ імпорт нафти.

Заступник голови білоруського концерну “Білнафтохім” Владімір Сизов також заявив, що російська нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук надійшла в Євросоюз і Україну.

Related Posts