Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: Україна – міжвиборче поле битви

Україну жде передвиборча політична боротьба президента з Верховною Радою, з Росією на задньому плані, яка прагне максимального хаосу над Дніпром

Польський політолог, експерт з питань міжнародної безпеки, професор Пшемислав Журавський вель Граєвський на сторінках видання «Gazeta Polska Codziennie» прокоментував результат президентських виборів в Україні, передає “Польське радіо”.

За словами професора, перемога Володимира Зеленського не дивує. Досвід Польщі з 1989-2011 років вказує, що при старті з рівня глибокого колапсу, соціальна ціна змін приводить до того, що правителі, незалежно від того, як керують державою, програють на виборах. Люди вибирають зміни а не продовження.

У жовтні Україна вибиратиме новий парламент, а отже, протягом півроку Зеленський функціонуватиме разом зі старою Верховною Радою, яка найімовірніше намагатиметься обмежити конституційні повноваження глави держави. Україна переходитиме від президентсько-парламентської до кабінетно-парламентської системи. Не було б у цьому нічого поганого, якби в Україні існували нормальні політичні партії, але таких не існує. Є партії, орієнтовані на лідерів, а не на програми, – вказує політолог.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який досі підтримував Петра Порошенка, саме заявив, що залишає Блок Петра Порошенка і восени буде балотуватися з новою партією. Партія Зеленського Слуга народу – поза парламентом. А отже, Україну жде передвиборча політична боротьба президента з Верховною Радою, можливо, зі спробою розпуску парламенту, а все це з Росією на задньому плані, яка прагне максимального хаосу над Дніпром.

Related Posts