Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща США

Сполучені Штати критикують Росію і хвалять Польщу

Сполучені Штати обіцяють збільшити постачання скрапленого газу до Європи, критикують Росію та Північний потік 2, хвалять Польщу за її енергетичну стратегію

Про це в Брюсселі, під час першого енергетичного форуму ЄС-США, говорив міністр енергетики США Рік Перрі. У зустрічі беруть участь представники політики та бізнесу з обох сторін Атлантики, Польщу представляє, зокрема, уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський, передає “Польське радіо”.

Американський секретар з енергетики заявив, що імпорт СПГ зі США позитивно вплине на енергетичну безпеку Європи. Він додав, що Сполучені Штати забезпечать диверсифікацію поставок енергоресурсів і дозволять країнам ЄС стати незалежними від купівлі газу з Росії, яка, додав він, використовує енергію в політичних іграх проти інших країн.

«Ми є надійним постачальником і вважаємо, що придбання газу зі США є дуже привабливим вибором для наших друзів у Європі», – сказав Рік Перрі.

Представник США критикував Nord Stream 2. «Цей проект увіллє російський газ у серце Західної Європи, зміцнить Росію, зробивши країни ЄС ще більш залежними від її доброї волі», – додав він.

Рік Перрі похвалив країни, які намагаються стати незалежними від постачання російського газу і, серед іншого, назавав Польщу. «Хороше рішення Польщі, яка розширює термінал СПГ, знижує залежність від поставок газу з Росії, збільшуючи імпорт з інших країн, включаючи США», – сказав міністр енергетики США.

Мова йде, зокрема, про розбудову газового порту в місі Свиноустя. Інвестицію співфінансують із бюджету ЄС. На цю мету буде виділено майже 128 мільйонів євро.

Related Posts