Новини Міжмор'я Позиція Польща

Матеуш Моравєцький: Уламки Ту-154М вже давно мають бути в Польщі

Очільник польського уряду прокоментував заяву Слідчого комітету Російської Федерації

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький сподівається, що польські експерти зможуть отримати повний доступ до уламків літака Ту-154М, що розбився 10 квітня 2010 року неподалік Смоленська, для проведення необхідних експертиз, передає “Польське радіо”.

Очільник польського уряду прокоментував заяву Слідчого комітету Російської Федерації, який схвалив отриманий від компетентних органів Польщі запит на черговий огляд уламків польського президентського літака Ту-154М. Уламки зберігаються на аеродромі Смоленськ-Сєвєрний.

На прес-конференції у Варшаві в четвер, 9 квітня, перед відльотом до Румунії на саміт Європейського Союзу, прем’єр-міністр підкреслив, що уламки авіалайнера є польською власністю, а отже вже давно повинні бути передані Польщі.

Прем’єр Моравєцький нагадав, що позицію Росії, яка протягом 9 років відмовляється повернути Польщі її власність, розкритикувала у спеціальній резолюції Рада Європи.

«Вже була така ситуація, коли польські спостерігачі нібито повинні були бути при огляді, і я знаю, що це не тільки не було задовільним, але й мало ознаки певної фіктивності», – наголосив Моравєцький.

Урядовий Ту-154М з президентом Польщі Лєхом Качинським та членами офіційної делегації, що прямувала в Катинь для участі в меморіальних заходах, розбився 10 квітня 2010 під час приземлення на аеродром у Смоленську. Загинули всі 96 осіб, котрі перебували на борту.

Related Posts