Новини Міжмор'я Польща

Поляки вкотре оглянуть уламки Ту-154М у Смоленську

Слідчий комітет РФ дозволив польській стороні наприкінці травня взяти участь у черговому огляді уламків президентського літака

Слідчий комітет Російської Федерації повідомив у середу, 8 травня, про підтримку запиту польської сторони у справі чергового огляду уламків президентського літака Ту-154М, що зберігаються на аеродромі у Смоленську. За словами росіян, наприкінці травня відбудеться наступний «детальний» огляд уламків «у присутності польських представників», передає “Польське радіо”.

У повідомленні Слідчого комітету РФ говориться, що «наприкінці березня цього року надійшов запит від компетентних органів Республіки Польщі на черговий огляд уламків польського президентського літака Ту-154М». «Згідно з досягнутою домовленістю, наприкінці травня цього року співробітники СК Росії відкриють для польських представників доступ до агрегатів, (…) і конструктивних елементів Ту-154М, що зберігаються в Смоленську на аеродромі Смоленськ («Сєвєрний»)», – повідомляється на сайті Слідчого комітету РФ.

«Російські слідчі і криміналісти в присутності польських представників проведуть черговий детальний огляд уламків Ту-154М. За підсумками проведених робіт результати всіх процесуальних дій будуть передані польській стороні в установленому міжнародними домовленостями і російським законодавством порядку», – зазначено у повідомленні.

У Москві додали, що «уламки Ту-154М продовжують мати статус речових доказів у рамках порушеної у Росії в квітні 2010 року кримінальної справи, розслідування якої доручено Слідчому комітету і на сьогоднішній день не завершено».

В СК РФ запевнили, що у «рамках цієї справи триває активна робота». «Російська сторона направила польським компетентним органам 42 запити про правову допомогу, два з яких до теперішнього часу не виконані. З Польщі продовжують надходити інші матеріали, що стосуються слідства. СК РФ у повному обсязі виконав 32 польських запити про правову допомогу, ще чотири знаходяться на етапі опрацювання», – говориться у повідомленні російської сторони.

За словами росіян, «проведення чергового огляду уламків Ту-154М – це побажання польської сторони, яке Росія виконує у межах міжнародного співробітництва». У СК РФ зазначили, що від 2010 року відбулося «12 візитів польських представників до Росії для роботи з речовими доказами, а останній візит відбувся восени минулого року». У повідомленні говориться, що «уламки, що цікавлять фахівців, були неодноразово і досконально вивчені як російськими, так і польськими експертами».

Нагадаємо, у вересні 2018 року польські прокурори провели у Смоленську огляд уламків Ту-154, зокрема його конструкційних елементів.

Related Posts