Антиросійський фронт Балтія Інші Міжмор'я НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Повітряні сили Нато перехопили 4 російські літаки над Балтикою

Протягом останнього тижня 10-16 лютого винищувачі Нато, які здійснюють авіаційне патрулювання повітряного простору країн Балтії, двічі виявляли та супроводжували російські військові літаки в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем.

Про це повідомляє УНН із посиланням на Міноборони Литви.

За інформацією Міністерства, 13 лютого повітряні сили Нато в Балтії  зафіксували та вилетіли на супровід військових літаків Ан-26 і СУ-27, які летіли курсом з материкової частини Росії до Калінінградської області Російської Федерації. Раніше ця історична частина земель Міжмор’я була анексована Москвою після Другої світової війни, а населене німцями давнє місто Кенігсберг, радянські комуністи перейменували на честь компартійного діяча Михайла Калініна.

“Російський літак Ан-26 пролетів без функціонуючого радіолокаційного транспондера, без плану польоту та радіозв’язку з обласним центром управління повітряним рухом. СУ-27 також пролетів без функціонуючого радіолокаційного транспондера, без плану польоту, без радіозв’язку з обласним центром управління повітряним рухом”, — зазначено у повідомленні міністерства.

А 15 лютого натівські винищувачі, що здійснювали повітряне патрулювання, супроводжували російський Ан-26, який також летів з Калінінградської області на материкову частину РФ без функціонуючого радіолокаційного транспондера та радіозв’язку з обласним центром управління повітряним рухом.

Варто зазначити, що пілотам авіації Нато часто доводиться перехоплювати та супроводжувати російські військові літаки над Балтикою, в тому числі й надзвукові стратегічні бомбардувальники-ракетоносці ТУ-160 та винищувачі. До прикладу, протягом лише одного тижня серпня винищувачі Нато дев’ять разів злітали для перехоплення російських літаків над Балтикою. Патрулювання повітряного простору та оборону країн Балтії від вторгнень російських літаків здійснюють міжнародні контингенти ВПС США, Бельгії, Данії, Польщі та інших країн Північноатлантичного Альянсу й союзників зі Швеції та Фінляндії.

Натомість у Міноборони РФ заявляють, що  російська винищувальна та бомбардувальна авіація  виконувала “плановий політ в повітряному просторі над нейтральними водами акваторії Балтійського моря”.

Related Posts