Балтія Новини Міжмор'я

Литва програла спір з «Ґазпромом»

Литовська сторона вимагала, щоби російський газовий концерн повернув переплату за газ – загалом мільярд чотириста мільйонів євро, передає Польське радіо.

Литва програла спір з «Ґазпромом», який тривав вісім років. Литовська сторона вимагала, щоби російський газовий концерн повернув переплату, оскільки, на переконання Вільнюса, у 2004-2012 роках російська сторона зумисне завищила ціни на газ.

Кореспонденція Каміля Залєвського:

«Вісім років тому Вільнюс звернувся до Міжнародного арбітражного суду Стокгольма із позовом проти концерну “Ґазпром”. Як аргументувала литовська сторона, Москва встановила завищену ціну на газ, порушуючи цим умови договору, підписаного з компанією “Lietuvos Dujos”. Упродовж 2004-2012 років Вільнюс переплатив за газ мільярд чотириста мільйонів євро. У своєму рішенні 2016 року Стокгольмський арбітраж оголосив, що не побачив вини “Ґазпрому”. Як повідомляє пресагентство “BNS”, наприкінці минулого року Верховний суд Швеції відхилив заяву Литви про повторний розгляд справи. Тому постанова Стокгольмського арбітражу залишається в силі. Восьмирічний спір з “Ґазпром” коштував понад 10 мільйонів євро».

Related Posts