Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну США

РБ ООН відмовилася обговорювати український мовний закон

П’ять країн ЄС у Раді Безпеки ООН, зокрема Польща, проголосували проти проведення засідання, ініційованого РФ

Рада Безпеки ООН заблокувала у понеділок клопотання Росії про скликання негайного засідання у справі українського закону про мову. Москва мотивувала це «порушенням духу Мінських угод», передає “Польське радіо”.

Процедурне голосування вимагало підтримки для вимоги Москви від дев’яти країн. Проти проведення засідання проголосували 6-країн-членів, за – 5 і 4 утрималися.

Підтримали проведення зустрічі: Китай, Росія, Південно-Африканська Республіка, Екваторіальна Гвінея, Домініканська Республіка. П’ятеро членів Європейського Союзу – Велика Британія, Франція, Німеччина, Польща, Бельгія, а також Сполучені Штати – виступили проти.

«На нашу думку, вимога цієї зустрічі є очевидною спробою Росії відвернути увагу від мирної, демократичної передачі влади, яка відбувається сьогодні в Україні», – сказав заступник постійного представника США в ООН Джонатан Коен.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський, ще як новообраний президент, після прийняття мовного закону сповістив, що ретельно його проаналізує. Він пообіцяв вивчити, чи відповідає він конституції та інтересам усіх громадян.

Опоненти скликання надзвичайного засідання РБ ООН ствердили, що вони не бачать його зв’язку із Мінськими угодами або міжнародним миром та безпекою. Вони зазначили, що потребують більше часу на участь у дискусії і запропонували відкласти її. Дату, що збігається з інавгурацією нового президента України, сприйняли як спробу залякування його Росією.

Під час зустрічі Росію звинуватили у порушенні домовленостей з Мінська, оскільки вона сама повинна дотримуватися припинення вогню на сході України та вивести звідти важке озброєння.

Related Posts