Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Новини Міжмор'я Польща

Росія може створити близьку собі політичну силу у структурах ЄС

За словами голови ПіС, багато лобістських груп в ЄС має російське походження або пов’язані з Росією

Із 30 тис. лобістських груп, котрі нині діють у центрі Європейського Союзу, дуже велика частина має або пряме російське походження, або пов’язана з росіянами», – сказав у розмові з тижневиком «Gazeta Polska», що вийде у середу, голова керівної партії Польщі Ярослав Качинський.

Польський політик на запитання, чи на найближчих виборах до Європейського парламенту «вперше може виграти щось Росія», відповів, що російське лобіювання в ЄС є дуже сильним, передає “Польське радіо”.

«Ці впливи ще більші, якщо ми оцінимо їх масштаби та ефективність з погляду політики окремих держав. Nord Stream 1 і 2 реалізуються спільно з Німеччиною. Французьку політику важко назвати антиросійською. Якщо оцінимо ці впливи, дивлячись на Брюссель, як певною мірою автономний політичний центр ЄС, то вони теж дуже помітні. Із 30 тисяч різноманітних лобістських груп, котрі сьогодні діють у центрі Європейського Союзу, дуже велика частина має або просто російське походження, або пов’язана з росіянами», – зазначив Ярослав Качинський.

На запитання, чи Росія може створити близьку собі політичну силу у структурах ЄС, голова ПіС відповів, що не знає відповіді на це запитання.

«Я бачу політичні групи, котрі діють в окремих державах, котрі очевидно пов’язані з Москвою і отримують її підтримку. Партія пані Ле Пен (Марін Ле Пен) є добрим прикладом цього. А тому найважливіше запитання: наскільки політика таких партій коригуватиметься Кремлем, якщо вони стануть важливою силою в Європейському Союзі? Одним словом, наскільки сильними є ці зв’язки та залежності? Я не знаю подробиць на цю тему, а тому не буду далі спекулювати», – сказав Качинський.

Нагадаємо, усі австрійські міністри із ультраправої націоналістичної Австрійської партії свободи (FPO), що також входить до керівної коаліції, мають піти у відставку після того, як їхнього колегу по партії, міністра внутрішніх справ Герберта Кікля звільнили, повідомило агентство APA.

Раніше канцлер Австрії Себастіан Курц анонсував дострокові парламентські вибори.

Це пов’язно із оприлюдненням відеозапису, з якого випливає, що заступник канцлера пропонував державні контракти російській інвесторці (родичці російського олігарха Ігоря Макарова) за підтримку кампанії та одержання його партією ліпшого результату під час виборів у 2017 році.

Після публікації цього відео Гайнц-Крістіан Страхе подав у відставку.

Related Posts