Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща закликала Росію негайно відновити транзит чистої нафти

Водночас стало відомо, що сьогодні Україна відновила транзит нафти з Білорусі до країн ЄС

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський звернувся до свого російського відповідника міністра енергетики РФ Алєксандра Новака із клопотанням про вжиття негайних заходів для якомога швидшого повернення прохідності системи та постачання чистої нафти магістраллю «Дружба», передає “Польське радіо”.

Міністерство енергетики Польщі опублікувало повідомлення, у якому поінформувало, що клопотання направлено у зв’язку із відсутністю реакції російських постачальників нафти на звернення польських нафтопереробних заводів у справі представлення надійних графіків усунення забрудненої нафти з усього трубопроводу «Дружба», а також компенсації збитків, завданих від прийому забрудненої нафти з Росії.

Як говориться у повідомленні, відомство водночас продовжує стежити за ситуацією у сфері постачань сировини до польських НПЗ та ринкового попиту на паливо. «Згідно з інформацією нафтового сектора, переробка у польських нафтопереробних заводах проходить спокійно, на основі постачань, що здійснюються „Нафтопортом” (база перевантаження палива у морському порті в Ґданську – ред.) та випущених міністром енергетики обов’язкових резервів», – заявили у відомстві.

Міністр енергетики співпрацює у цій справі із ключовими компаніями паливного сектора у Польщі, Європейською комісією та Міжнародним енергетичним агентством. У відомстві додали, що «завдяки згаданим зусиллям загрози перешкод для постачання палива на національний ринок немає».

Нагадаємо, у понеділок Білорусь заявила, що готова відновити транзит російської нафти до Польщі та України після одержання від Москви підтвердження, що вона може постачати сировину. У Мінську додали, що потрібні теж повідомлення з боку Польщі та України, що країни готові приймати паливо.

Сьогодні стало відомо, що Україна відновила транзит нафти до країн Європейського Союзу.Про це повідомила прес-служба Укртранснафти.21 травня о 10.46 год АТ “Укртранснафта” відновило прийом російської нафти на ЛВДС “Мозир” (Республіка Білорусь) для подальшого її транспортування у напрямку європейських споживачів.Про це повідомила прес-служба Укртранснафти.

«21 травня о 10.46 год АТ “Укртранснафта” відновило прийом російської нафти на ЛВДС “Мозир” (Республіка Білорусь) для подальшого її транспортування у напрямку європейських споживачів», -повідомила прес-служба Укртранснафти.

Related Posts