Новини Міжмор'я Польща

24 червня Суд ЄС винесе вирок у справі закону про Верховний суд Польщі

Європейський суд вирішить, чи установи ЄС можуть втручатися у судову систему країн Спільноти

24 червня Суд європейського Союзу винесе вирок у справі скарги Європейської комісії на Польщу за закон про Верховний суд. Насправді, Варшава вже внесла зміни до закону, що дозволяють повернутися до роботи та виносити рішення суддям, котрі були відправлені раніше на пенсію, але Брюссель не відкликав скаргу, передає “Польське радіо”.

У цій справі вже відомий висновок генерального речника Суду ЄС, який трохи більше місяця тому оцінив, що Польща порушила законодавство ЄС, приймаючи нормативні акти стосовно Верховного суду. Речник визнав, що закон порушив принцип незалежності та незмінюваності суддів, підтримавши таким чином аргументи Європейської комісії. Велика палата Суду ЄС не пов’язана із цією оцінкою, позаяк це лише пропозиція. Однак у більшості випадків судді під час опрацювання свого рішення використовують висновок генеральних речників.

У цьому конкретному випадку це рішення буде тлумаченням повноважень установ ЄС щодо незалежності судової влади. Якщо судді приймуть рішення відповідно до висновку генерального речника, то розглянуть компетенційний спір, визнавши, що Єврокомісія може втручатися у систему правосуддя у державах-членах Євроспільноти. Це була одна з причин, чому Єврокомісія залишила скаргу в Суді ЄС.

Польща вважає, що зміни до закону про Верховний суд вичерпали це питання і скаргу потрібно відкликати з Суду ЄС. Представники уряду у Варшаві багато разів наголошували також, що організація судової системи – це компетенція держав-членів і Комісія не повинна втручатися у цей процес.

Related Posts