Польща завжди підтримувала Грузію і неодноразово їй допомагала

26 травня грузини святкують День незалежності. З цього приводу грузинські політики та журналісти згадують про підтримку, яку Грузія неодноразово отримувала від Польщі, передає “Польське радіо”.

Після багатьох років царського поневолення грузини відновили свою незалежність 26 травня 1918 року, проголосивши створення Грузинської Демократичної Республіки. Проте вже в 1921 році радянська армія завоювала молоду грузинську державу і включила її до складу Радянського Союзу. У той час Польща давала притулок грузинам, які тікали з окупованої країни.

У 2008 році поляки підтримали Грузію у війні з Росією. «Грузини донині пам’ятають візит президента Лєха Качинського, який прибув до Тбілісі 12 серпня під час війни», – пояснює посол Польщі в Грузії Маріуш Машкєвич. Дипломат підкреслює, що виступ польського президента до цих пір, на думку грузинів, був найважливішим елементом процесу припинення російської агресії.

Грузини, на згадку про ці події і на честь Лєха Качинського, відкрили його бюст у Тбілісі і назвали його іменем вулиці в столиці Грузії та в Батумі.

Related Posts