Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво США

Комітет Сенату США підтримує збільшення військової присутності в Польщі

Не уточнено, чи це означає направлення до Польщі додаткових сил на ротаційній основі, чи створення постійної американської бази

Комітет з питань збройних сил американського Сенату ухвалив проект оборонного бюджету на 2020 рік. У документі передбачається, зокрема, збільшення американської військової присутності в Польщі, хоч наразі ще не визначено, в якій формі, передає “Польське радіо”.

Як повідомив кореспондент Польського радіо у Вашингтоні Марек Валкуський, у сенатській версії оборонного бюджету Сполучених Штатів передбачено військові витрати на рівні 750 мільярдів доларів. Співкерівники комісії оборони – політик Республіканської партії Джек Рід та політик Демократичної партії Джим Інгоф – аголосили, що це вплине на укріпленняя альянсів, які вже існують, і створення нових. У бюджеті підтримано збільшення постійної присутності збройних сил США в Польщі, з метою посилення дій, що відлякують російську агресію. Автори документа не уточнили, чи збільшення присутності американських військ означає направлення до Польщі додаткових сил на ротаційній основі, чи створення постійної американської бази.

В ухваленому проекті бюджету передбачається 300 мільйонів доларів підтримки для України, 100 мільйонів мають бути призначені на озброєння.

Також забороняється президентові Дональду Трампу постачання винищувачів F-35 до Туреччини, поки Анкара не відмовиться від купівлі російських систем протиракетної оборони С-400 та виведення військ з Європи у випадку відкриття процедури виходу з НАТО.

Related Posts