Новини Міжмор'я Польща

Польські прокурори завершили перший день огляду Ту-154М у Смоленську

Неофіційно відомо, що польська делегація перебуватиме у Смоленську до кінця тижня

У понеділок, 27 травня, група польських прокурорів та судово-технічних експертів завершила перший день заходів із уламками літака Ту-154М на терені військового аеродрому Смоленськ-Північний в Росії. Автомобіль з прокурорами виїхав з летовища надвечір, передає “Польське радіо”.

Жодних подробиць на тему обсягу та часу проведених робіт представники прокуратури не розкрили; неофіційно відомо, що вони перебуватимуть у Смоленську до кінця тижня.

На відміну від попереднього візиту польської групи у вересні минулого року, цього разу у Смоленську не було заяви для ЗМІ від Слідчого комітету РФ, Комітет і польська Генеральна прокуратура тільки повідомили за тиждень до цих заходів, що прокурори проведуть огляд конструкційних елементів та агрегатів літака.

Уламки літака Ту-154М знаходяться в ангарі на терені військового аеродрому в Смоленську; перед ангаром встановлені два блакитні намети. У вересні у подібних наметах експерти, котрі вивчали уламки, проходили контроль та вдягали спеціальний захисний одяг, який, як тоді повідомляли російські ЗМІ, виключав внесення до приміщення сторонніх предметів.

На під’їзній дорозі до летовища патрулює поліція та військові, котрі не дозволяють знімати на відео в’їзд на терен об’єкту і рекомендують журналістам відійти далі від «території міністерства оборони».

Вигляд на в’їзні ворота до аеропорту перекритий вантажівкою без реєстраційних номерів.

Сьогодні польські прокурори проведуть другий день огляду уламків Ту-154М.

Росія від початку слідства у справі причин смоленської катастрофа перешкоджала роботі польських правоохоронних органів. До нині, попри багато клопотань та заклики представників влади Польщі, Москва не повернула польській стороні уламки і чорні скриньки. Слідчий комітет РФ також не дозволив вчергове допитати авіадиспетчерів з аеродрому в Смоленську, хоча польська сторона висунула їм обвинувачення у навмисному спричиненні катастрофи в повітряному русі.

Related Posts