Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Щерський: Ми близькі до угоди про присутність військ США у Польщі

Голова Кабінету президента сподівається на «прорив» у справі присутності військ США у Польщі під час зустрічі Дуди і Трампа 12 червня

Очільник Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський зазначив у вівторок, що Варшава і Вашингтон близькі до досягнення домовленості щодо збільшення присутності американських військ у Польщі. Міністр Щерський перебуває у столиці США. Головна мета його візиту – підготовка зустрічі президентів Польщі і США Анджея Дуди та Дональда Трампа, що відбудеться 12 червня, передає “Польське радіо”.

За словами міністра, той факт, що це буде другий візит польського лідера в Білий дім за попередні 10 місяців, наголошує на активності польсько-американських відносин.

«Ми близькі до розв’язання декількох важливих питань у польсько-американських відносинах щодо присутності військ США, економічного співробітництва, майбутнього ініціативи Тримор’я, а також візового питання», – підкреслив очільник Кабінету президента.

Після вівторкових перемовин у Білому домі Кшиштоф Щерський висловив надію, що запланована на 12 червня зустріч президента Анджея Дуди із президентом Дональдом Трампом матиме «проривний характер» для польських зусиль, спрямованих на збільшення американської військової присутності в Польщі.

«Є великий шанс, що вже у червні ми зможемо почути від президентів рішення про форму і тип цього збільшення присутності військ США у Польщі», – сказав Щерський у розмові з групою кореспондентів польських ЗМІ після виходу з Білого дому.

Голова Кабінету президента додав, що перемовини про збільшення військових сил Сполучених Штатів у Польщі робочої групи Пентагону і Міністерства національної оборони «перебувають у кульмінаційному пункті». Водночас він уточнив, що остаточне рішення «буде за президентами Польщі та США».

Related Posts