Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Очільники дипломатії Польщі та Швеції почали візит до Києва

У Києві Яцек Чапутович і Марґот Вальстрьом мають намір підтвердити європейську підтримку для України

Міністри закордонних справ Польщі Яцек Чапутович та Швеції Марґот Вальстрьомприбули у четвер ввечері в Україну, де вони мають намір зустрінуться з новим президентом Володимиром Зеленським і представити нові пропозиції розвитку Східного партнерства, передає “Польське радіо”.

«Візит має наголосити на значенні України для Європейського Союзу, для безпеки Європи», – сказав Чапутович перед вильотом до Києва з Варшави.

«Україна є нашим партнером і найбільшим учасником Східного партнерства», – додав міністр.

Чапутович звернув увагу, що візит відбувається невдовзі після того, як Зеленський склав присягу та перед запланованими на липень достроковими парламентськими виборами до Верховної Ради України.

Очільник польської дипломатії поінформував, що під час візиту спільно з очільницею шведської дипломатії він має намір теж «підтвердити постійну європейську підтримку для України». «Ми обговоримо очікувані форми цієї підтримки», – зазначив він.

Міністр закордонних справ Швеції Марґот Мальстрьом підтвердила, що спільний візит в Україну буде сприяти підтримці для України та для наступних реформ в Україні. «Напевно перекажемо українській стороні, що ми залишаємося найближчими союзниками України», – сказала Марґот Вальстрем.

Сьогодні Чапутович та Вальстрем спільно виступлять в Національному університеті ім. Тарас Шевченка, де візьмуть участь у дискусії на тему Східного партнерства. Сьогодні також вони зустрінуться з Володимиром Зеленським.

Раніше під час зустрічі Яцека Чапутовича та Марґот Вальстрем у Варшаві дипломати наголосили на потребі продовження підтримки для держав Східного партнерства у зв’язку з введенням ними реформ та боротьбою з корупцію. Крім того, на їхній погляд, потрібне теж запровадження інституційних змін.

Міністри закордонних справ Польщі та Швеції не єдині очільники дипломатії країн ЄС, котрі перебуватимуть в Україні. У четвер до Києва прибули також міністри закордонних справ Німеччини та Франції, котрі обговорили із Зеленським те, що треба дати «новий поштовх Мінському процесу для врегулювання конфлікту і припинення війни на Донбасі».

Related Posts