Балтія Інші Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

У Словенії закінчився саміт Тримор’я

Власний фонд, постійний бізнес-форум і циклічний огляд інвестицій – на такі способи співпраці збагатилася «Ініціатива трьох морів»

Рішення прийнято під час саміту Тримор’я у Словенії, де зустрілися президенти 12 країн, розташованих між Адріатичним, Балтійським і Чорним морями.

Метою ініціативи є не лише розробка інфраструктурних проектів, але й тісніша співпраця в рамках Європейського Союзу та зміцнення відносин зі США.

За словами президента Польщі Анджея Дуди: власний фонд, постійні контакти підприємців і циклічний огляд інвестицій, – це конкретні інструменти Тримор’я, яке, однак, не планує створювати спеціальні установи:

«Ми не хочемо бюрократії, не хочемо ніяких спеціальних секретаріатів та інших інституцій. Ми лише хочемо мати спільні проєкти та якомога більше можливостей їх фінансувати», – вказав президент Дуда.

Фонд Тримор’я отримає підтримку, зокрема, Європейського інвестиційного банку. Потреби країн Тримор’я оцінено в 570 мільярдів євро. У короткому списку проєктів є приблизно 30 інвестицій.

Ініціатива Тримор’я складається з: Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії та Угорщини. Два роки тому у Варшаві відбувся другий саміт Тримор’я, якого спеціальним гостем був президент США Дональд Трамп.

Наступний саміт Тримор’я, що відбудеться через рік, пройде в Естонії.

Related Posts