Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Канцелярія президента: Польща є і хоче бути адвокатом справ України в ЄС

У Канцелярії президента запевнили, що Анджей Дуда дуже виразно підтримує проєвроатлантичні прагнення України

«Польща є і хоче бути адвокатом справ України в Європейському Союзі; президент Анджей Дуда дуже виразно підтримує проєвропейські та проатлантичні прагнення цієї країни. Польща є теж послідовною у справі територіальної цілісності України», – наголосив у четвер, 6 червня, віце-голова Канцелярії президента Республіки Польща Павел Муха.

У вівторок, 4 червня, у Брюсселі відбулася перша зустріч президентів Польщі Анджея Дуди та України Володимира Зеленського. Вони обговорили відносини обох держав, а також європейську перспективу для України, передає “Польське радіо”.

Оцінюючи на хвилях Польського радіо перспективи відносин Польщі та України у зв’язку з перемовинами президентів, Павел Муха зазначив, що «дуже добре, що така зустріч відбулася».

Павел Муха додав, що польський «президент не уникав також важких питань».

Після розмови, що відбулася у вівторок у Брюсселі, Анджей Дуда запевнив президента України, що Польща «незмінно підтримує» проєвропейські та проатлантичні прагнення цієї країни. «Це питання є для нас дуже важливим, я теж запевнив, що ми постійно підтримуємо зусилля України щодо збереження і, перш за все, відновлення її територіальної цілісності, щодо закінчення воєнного конфлікту на Донбасі, щодо закінчення окупації того регіону, Донецька і Луганська, закінчення окупації Криму», – сказав президент Польщі.

Анджей Дуда підкреслив, що Польща намагається підтримувати інтереси України в ЄС, НАТО, Тримор’ї та ООН. «Чому? Бо Україна є нашим сусідом, нашим добрим сусідом, з якими ми маємо добрі взаємини», – заявив Дуда.

Президент Польщі поінформував, що під час зустрічі порушено теж «важкі теми у відносинах» і обговорено «історичні проблеми, що є у взаєминах між нашими народами». Він додав, що йому дуже важливо будувати мости між поляками та українцями «у дусі правди, але, перш за все, у дусі примирення і доброго співробітництва».

Related Posts