Балтія Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

Польщу в Раді Безпеки ООН замінить Естонія

Генеральна Асамблея ООН вибрала Естонію наступним непостійним членом РБ ООН від Східної Європи

На Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку Естонію вибрали непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2020-2021 років. Досі Східну Європу в Радбезі ООН представляла Польща, передає “Польське радіо”.

У голосуванні брали участь усі 193 держави-члени ООН. Для обрання Естонії потрібно було заручитися підтримкою 129 країн.

У першому турі Естонія отримала 111 голосів, а Румунія – 78 голосів. У другому турі в голосуванні взяли участь 190 країн, Естонія отримала 132 голоси, Румунія – 58 голосів.

«Вибір Естонії у групу непостійних членів Ради Безпеки ООН на 2020-2021 роки – це історичний крок і ще один шар оборонного щита Естонії», – заявила президент цієї країни Керсті Кальюлайд.

У повідомленні Канцелярії естонської президентки говориться, що після голосування на сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, «для Естонії важливе гарантування імплементації міжнародного права, повага до вправ людини та світу, що діє на принципах та угодах». «Інакше домінуватимуть тільки групи інтересів і сила», – додала президент.

Нові непостійні члени вибираються з чотирьох регіональних груп – два з Африки, один з Азії-Океанії, один з Латинської Америки і один з країн Східної Європи.

Нині Польща є одним із 15 членів РБ ООН. Польське голосування в роботі цієї групи 2019 року припаде на серпень.

Польща неодноразово у Раді Безпеки ООН порушувала питання ситуації в Україні та врегулювання конфлікту на сході. Серед іншого, президент Анджей Дуда та міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович підтримали ідею миротворчої місії в Україні.

Рада Безпеки ООН приймає рішення з найважливіших питань, пов’язаних з миром у світі, і може вводити санкції проти держав, які є учасниками ООН. Проте, вплив більшості ініціатив на долю світу є незначним.

Related Posts