Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща готова поділитися з Україною своїм досвідом вступу в ЄС і НАТО

Польські, литовські та українські парламентарії підтримали у спільній декларації прозахідні зусилля України

Польські, литовські та українські парламентарії зустрілися у Києві на спільній сесії парламентів трьох країн. У прийнятій декларації вони підтримали прозахідні прагнення України, а також порушили питання безпеки, передає “Польське радіо“.

Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський сказав, що Польща підтримує прагнення України до членства в НАТО та Європейському Союзі. Він нагадав, що Польща святкує 20-річчя членства у Північноатлантичному альянсі та 15-річчя членства у Євроспільноті. Політик додав, що Польща готова поділитися з Україною власним досвідом вступу та членства в НАТО та ЄС.

«Спільно з головою Сейму Литви Вікторасом Пранцкетісом ми позитивно оцінили повністю демократичний процес виборів президента в Україні, і що це дуже великий крок у напрямку розвитку демократії в Україні», – додав Карчевський.

Польський спікер теж поінформував, що темою перемовин було питання енергетичної загрози. Він підкреслив, що польська сторона дякує Литві та Україні за спільну декларацію, у якій є критична оцінка будівництва газопроводу Nord Stream 2.

«Наше засідання відбулося під гаслом „Безпека. Розвиток. Демократія”. Цю безпеку ми пов’язуємо також з енергетичною безпекою. Наша зустріч закінчилася гаслом „Сильні разом” і я дуже радий, що ми маємо спільні погляди і разом будемо будувати сильніший Європейський Союз, а сильніший ЄС – це ЄС також з Україною», – підкреслив Станіслав Карчевський.

«Ми домовилися, що будемо діяти відповідно до стратегії 2025-2027 років. Це стратегія плану прагнення України до членства в ЄС. Ми спільно визнали, що цей період є часом дуже великої можливості для України, оскільки в 2025 році головувати в ЄС буде Польща, а в 2027 – Литва. Цей період є вікном можливості для вступу України в ЄС», – заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Україна не має у світі більш вірних друзів, ніж Польща та Литва», – додав він.

10 сесія Міжпарламентської асамблеї Польщі, Литви та України тривала у Києві від п’ятниці. У суботу вранці її учасники вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні.

Наступна зустріч парламентаріїв трьох держав відбудеться у Варшаві.

Related Posts