Балтія Новини Міжмор'я Польща

Литва: Росія вводить безкоштовні візи для вербування шпигунів

За словами порталу lrt.lt, Росія завдяки введеню безкоштовних віз у Калінінградську область хоче вербувати шпигунів

Введення Росією безкоштовних електронних віз до Калінінградської області від 1 липня – це спосіб привабити туристів, а також можливість для вербування шпигунів. Про це у вівторок написав портал литовського суспільного мовника lrt.lt, передає “Польське радіо”.

«У той момент, коли дехто у Росії шукає способів залучення туристів, інші шукають можливості для вербування шпигунів», – інформує lrt.lt.

Депутат із сеймового комітету з національної безпеки Лаурінас Кащюнас нагадав, що російські спецслужби цікавляться особами, котрі прибувають до Росії. «Спроби вербування працівників відповідних наших установ постійні, систематичні і щораз частіші», – сказав він.

За його словами, для вербування можуть використовувати, наприклад, інформацію у мобільних телефонах після під’єднання до мережі Wi-Fi, а також поведінку у громадському просторі.

Вважається, що після введення спрощеного візового режиму число литовців, котрі їдуть у Калінінградську область, збільшиться.

Від 1 липня громадяни п’яти держав, зокрема Польщі і Литви, котрі їдуть у Калінінградську область, зможуть отримати безкоштовну електронну візу, заповнивши заяву на веб-сторінці МЗС РФ.

Related Posts