Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я

Прем’єр Естонії розкритикував повернення Росії в ПАРЄ

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас засудив відновлення всіх повноважень російської делегації в ПАРЄ, повідомляє “Європейська правда”.

“Відновлення прав на голосування росіян у ПАРЄ є недоречним і неправильним. Причини призупинення не зникли – агресія в Україні та Грузії продовжується, а Мінські угоди – не виконуються. Міжнародна спільнота повинна твердо захищати міжнародне право та права людини. Естонія буде виступати за європейські принципи та цінності”, – написав Ратас у Twitter.

Зазначимо, що делегація Естонії голосувала проти рішення про підтвердження повноважень росіян у ПАРЄ без жодних обмежень.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення росіянами принципів Ради Європи.

На наступній сесії ПАРЄ можливе повторне оскарження повноважень російської делегації у разі, якщо Венеціанська комісія підтвердить, що російські депутати обрані нелегально через голоси кримчан.

7 держав-членів РЄ, серед яких Україна, Грузія, Польща, Словаччина, Литва, Латвія та Естонія, оголосили демарш у ПАРЄ через повернення Росії.

Також, висловлюючи протест, українська делегація вирішила не брати участь у голосуванні за генсека Ради Європи.

Related Posts