Новини Міжмор'я Польща

Польща хоче виставити рахунок Росії за забруднену нафту

PKN Orlen до кінця цього року може звернутися до Росії із претензіями, пов’язаними із імпортом забрудненої нафти з Росії

Польська компанія PKN Orlen до кінця цього року може виступити із претензіями, пов’язаними із призупиненням постачання російської нафти трубопроводом “Дружба”. Про це у вівторок заявив президент команії Даніель Обайтек, передає “Польське радіо”.

Імпорт російської сировини до Польщі був призупинений від 24 квітня до 9 червня. Це сталося, оскільки транспортована сировина мала підвищений вміст органічних хлоридів.

Президент компанії додав, що нині триває оцінка збитків. “Підрахунок триває постійно, через те, що це також вимагає певного планового простою. Коли ми порахуємо усі витрати, ми подамо клопотання на свої претензії”, – підкреслив він.

Під час 29 Економічного форуму у Криниці президент Обайтек підкреслив, що завдяки диверсифікації постачання нафти до Польщі і тому, що польський ринок був захищений, абсолютно іншою була польська переговорна позиція із російською стороною.

За інформацією Підприємства експлуатації нафтопроводів (PERN), у польській системі є ще приблизно 500 тис. тонн забрудненої нафти. Очищення може тривати кільканадцять місяців.

Загалом до Польщі надійшов приблизно 1 млн тонн забрудненої сировини з Росії.

Нагадаємо, у вівторок під гаслом “Європа завтра. Сильна, тобто яка?” у Криниці на півдні Польщі стартував 29 Економічний форум. Це одна з найбільших та найважливіших подібних подій у Центральній Європі. Передбачаються понад 200 дискусійних панелей, гості із кількадесяти країн, обговорення найбільш важливих економічних та соціальних тем.

Related Posts