Новини Міжмор'я Позиція Польща

Польський сенатор: Рішення щодо Росії – це клопіт для Ради Європи

На думку Боґдана Кліха, ПАРЄ, повернувши делегацію РФ, підірвала свій авторитет та цінності, які має захищати

Польський сенатор з опозиційної партії Громадянська платформа Боґдан Кліх вважає, що повернення права голосу Росії у ПАРЄ – це проблема для цієї організації як захисниці ліберальної демократії та поваги до прав людини, особливо тих, що діють у межах Венеціанської комісії Ради Європи та Європейського суду з прав людини, передає “Польське радіо”.

На погляд Кліха, який є одним із членів польської делегації у ПАРЄ, потрібна дискусія на тему майбутнього Ради Європи.

Екс-міністр оборони, а нині сенатор Боґдан Кліх вважає, що рішення польської делегації та п’яти інших делегацій з Центрально-Східної Європи було абсолютно обґрунтованим. «І так повинні, на знак солідарності з Україною, поводитися представники усіх країн з Центральної Європи. Я здивований, що до цієї групи не приєдналася Угорщина, але це пояснюється близькими зв’язками між Віктором Орбаном та Владіміром Путіним», – додав політик.

Кліх зазначив, що рішення ПАРЄ про повернення повного права голосу у цій організації для Росії суперечить стандартам, які захищає Рада Європи. «Рада Європи – це організація, створена для того, аби захищати принципи правової держави, демократії, прав людини і громадянських прав, а отже усього того, що в Росії постійно порушують», – зауважив сенатор від Громадянської платформи.

Він нагадав, що Рада Європи була призначена захисником ліберальної демократії і є втіленням цінностей, котрі представляє Захід. «У зв’язку з цим Рада Європи, яка повертає російську делегацію у свої ряди, після найбільшого від завершення холодної війни порушення Росією міжнародного ладу в Європі, після незаконної анексії Криму і під час російського вторгнення на Донбас, підриває свій авторитет», – переконаний Кліх. «Це небезпечний знак на майбутнє», – додав він.

Сенатор звернув увагу, що у Раді Європи працюють дві установи, котрі мають фундаментальне значення для ліберальної демократії, тобто Венеціанська комісія та Європейський суд з прав людини. «Обидві ці установи втрачають землю під ногами, але обидві вони дуже потрібні», – вважає сенатор.

Він висловив думку, що найновіше рішення про повернення голосу Росії у ПАРЄ – це проблема для Венеціанської комісії та ЄСПЛ як важливих установ для збереження демократичного ладу на нашому континенті.

На переконання Кліха, польська делегація у ПАРЄ мусить тепер обміркувати майбутнє функціонування у цьому органі.

Related Posts