Інші Новини Міжмор'я Польща

Бойова група Вишеградської четвірки і Хорватії почала чергування в ЄС

Польські, чеські, словацькі, угорські та хорватські військові заступили на бойове чергування в Спільноті

«Поляків, чехів, угорців, словаків та хорватів об’єднує спільний історичний досвід та підхід до оборони; співпраця наших солдатів зміцнює обороноздатність наших держав, це добре також для усього Європейського Союзу», – заявив у п’ятницю міністр національної оборони Польщі Маіруш Блащак у Кракові, передає “Польське радіо”.

Очільник оборонного відомства Польщі взяв участь в інавгурації чергування Командування операціями Європейського Союзу держав Вишеградської групи та Бойової групи Євросоюзу. Командування, створене на базі краківського Центру сухопутних операцій – Командування сухопутного компоненту (COLąd-DKL), буде від 1 липня до 31 грудня 2019 року зберігати готовність для керування військовими операціями Європейського Союзу.

Кістяк Бойової групи ЄС складає Шоста повітряно-десантна бригада, оскільки Польща у ній є рамковою державою. Солдати з держави Вишеградської групи, а також з Хорватії доповнюють оперативний персонал.

Під час церемонії Блащак наголосив, що поляків, чехів, словаків, угорців та хорватів багато що об’єднує. «Нас об’єднує спільний історичний досвід, сусідство, нас об’єднує також підхід до питання оборони. Оборона для наших держав є дуже важливою», – сказав міністр оборони Польщі.

Він підкреслив, що його пріоритетом є безпечна Польща. «Цьому сприяють наші зусилля, пов’язані із активністю в Євросоюзі, а також Північноатлантичному альянсі та усе те, що пов’язано із двосторонніми відносинами між Польщею та Сполученими Штатами», – сказав Блащак.

За його словами, «великим успіхом та знаковою подію в історії Польщі» було нещодавнє підписання політичної декларації президентами Анджеєм Дудою та Дональдом Трампом. «Декларації, на підставі якої буде збільшена війська присутність США у Польщі. Це рішення, що зміцнює обороноздатність нашої країни, а також цілого флангу НАТО і цілого Північноатлантичного альянсу», – підкреслив міністр.

Командувач Центру сухопутних операцій – Сухопутного компоненту генерал Славомір Ковальський нагадав, що 1 липня COLąd-DKL вдруге в історії почне чергування як командування операціями з готовністю проведення місій в інтересах ЄС на театрі воєнних дій у радіусі 6 тис. км від Брюсселя.

«Польща, крім Франції, Греції, Іспанії, Німеччини та Італії, є однією з держав, котрі мають можливість командування операціями Євросоюзу», – відзначив військовий.

Згідно з концепцією, Бойові групи ЄС беруть участь у гуманітарних, превентивних і стабілізаційних місіях. У випадку рішення про втручання Група має бути готовою до дій протягом максимально десяти днів. Солдати Бойової групи ЄС можуть бути перекинуті у район кризи на відстань до 6 тис. км від Брюсселя.

Related Posts