Новини Міжмор'я Польща

Польща хоче таємного голосування щодо посади голови Єврокомісії

У Брюсселі завершилася перерва на саміті Європейського Союзу у справі найвищих євросоюзних посад

Завершилися перерва на саміті Європейського Союзу у Брюсселі – європейські лідери повертаються у зал засідань, аби обговорити кадрове забезпечення посад у Співтоваристві. Польща, як випливає із заяв польських дипломатів, хоче таємного голосування у справі вибору голови Європейської комісії, передає “Польське радіо”.

Саміт було перервано приблизно опівночі і від того часу тривали консультації. Їх майже протягом 5 годин проводив голова Євроради Дональд Туск, який розмовляв з лідерами окремих держав, але лідери зустрілися теж у власному колі, у різних конфігураціях, з погляду політичної та регіональної приналежності.

Після відновлення засідання з’ясується, чи запропоновану суперечливу кандидатуру Франса Тіммерманса на голову Європейської комісії можна підтримати. Відомо, що проти нього виступає Вишеградська група, а також Італія. Однак вранці італійський прем’єр заявив, що влада у Римі завжди була відкритою.

Позаяк немає одностайності, має бути проведене голосування. Польща, як можна почути, хоче таємного голосування, аби дати свободу країнам, котрі не хочуть підтримати Тіммерманса, а у відкритому голосування не зважилися би протистояти цій кандидатурі.


Related Posts