Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

Голова МЗС Молдови шкодує, що назвав придністровський конфлікт громадянською війною

Міністр закордонних справ і євроінтеграції Молдови Ніку Попеску заявив, що “використав не зовсім вдалу фразу”, коли напередодні в Бухаресті назвав придністровський конфлікт громадянською війною, повідомляє “Європейська правда”.

“Вживання цієї фрази було помилкою, про яку я шкодую. І сподіваюся, що ми подолаємо цей момент непорозуміння в моєму публічному виступі”, – сказав він

Збройні сили РФ не грали нейтральну роль і підтримали цей конфлікт на боці Тирасполя, підкреслив міністр.

“Ми знаємо, що 1992 року російська армія зробила дії, ворожі інтересам Кишинева. Це встановлений, перевірений і підтверджений історичний факт — як у внутрішньому законодавстві, так і на міжнародному рівні, зокрема Європейським судом з прав людини”, – додав Попеску.

Водночас Попеску вважає, що 1992 року “одні громадяни Республіки Молдова перебували в стані збройного конфлікту з іншими громадянами Республіки Молдова”.

1 липня на прес-конференції в Бухарест міністр заявив, що уряд Молдови зацікавлений в тому, щоб “полегшити життя наших співгромадян, які внаслідок громадянської війни 1992 року живуть в придністровському регіоні”. За його словами, це буде здійснюватися через діалог, політику відкритості та “малі кроки”: доступ до документів, надання громадянства, визнання дипломів тощо.

Нагадаємо, прем’єрка Молдови Майя Санду підтримала ідею надання в перспективі Придністров’ю автономії.

Related Posts