Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польська делегація починає дводенний візит на Донбас

Сьогодні із візитом на Донбас прибуде відповідальний за гуманітарну допомогу у польському уряді

Відповідальний у польському уряді за гуманітарну допомогу міністр Міхал Вось почне сьогодні дводенний візит на Донбас. Польська делегація відвідає, зокрема, Краматорськ, Авдіївку та Світлодарськ, що розташовані неподалік лінії фронту між українськими військами та проросійськими бойовиками, передає “Польське радіо”.

Метою візиту є підбиття підсумків проекту гуманітарної допомоги з безпосередньої матеріальної та психологічної підтримки для населення, яке живе на контрольованих Києвом частинах Луганської і Донецької областей.

«Польща реалізувала цей проект у співпраці з Caritas Polska і це був один із найбільших проектів, фінансованих із коштів польського платника податків, із коштів Канцелярії голови Ради міністрів. Це приблизно 2,5 млн злотих (590 тис. євро)», – сказав Польському радіо міністр Міхал Вось. За посередництва Карітасу на регіон Донбасу призначено продовольчу допомогу, посилки із засобами гігієни, а жителі могли розраховувати на підтримку психологів. Як додав міністр, польським проектом скористалося приблизно 20 тис. людей.

Пополудні в Авдіївці міністр Міхал Вось зустрінеться із психологами Християнської служби порятунку та з партнерам проекту – Caritas-Spes Вінниця. «Я хочу на місці оцінити ефективність цього проекту і обговорити наступні потреби у межах можливих коштів, які ми будемо мати», – зазначив Міхал Вось.

За його словами, у плані візиту – також розмова польської делегації із представниками української вади про ситуацію на Донбасі, зокрема про становище осіб польського походження.

Related Posts