Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща продовжить гуманітарні проекти на Донбасі

Польський уряд торік виділив на допомогу Донбасу 590 тис. євро і має намір продовжувати підтримку

Міністр у справах гуманітарної допомоги в польському уряду Міхал Вось заявив про бажання продовжувати гуманітарні проекти на Донбасі. Польський міністр спільно із делегацію здійснив у вівторок візит до Авдіївки – міста, що розташоване безпосередньо з лінією фронту між українською армією та проросійськими бойовиками, передає “Польське радіо”.

Торік польський уряд підтримав проект Caritas на суму 2,5 млн злотих (майже 590 тис. євро). Психологічну і продовольчу допомогу, а також засоби гігієни отримало приблизно 20 тис. осіб, передусім жителі Донбасу.

Міністр Міхал Вось наголосив, що війна на сході України триває, а це вимагає гуманітарних ініціатив для місцевого населення. Передусім потрібна психологічна допомога.

«Один проект завершується, наступний у межах розвиткової та гуманітарної допомоги починається. А тому напевно результатом цього візиту будуть наступні проекти. Тут є фахівці, Карітас та українські партнери, ми розмовляємо про те, які потреби є найважливішими, як найбільш розумно надавати цю допомогу», – зауважив Вось.

В Авдіївці польський міністр зустрівся з психологами з Християнської служби порятунку і з Карітас-Спес Вінниця, партнерами проекту, який підтримує канцелярія польського прем’єра.

Директор Карітас-Спес у Вінниці Неля Куцак сказала Польському радіо, що її організація зосереджувалася на психологічній підтримці осіб, яких зачепила війна. «На початку ми вивозили поранених, виїжджали на обстріли, аби гасити палаючі будинки, ми намагалися забезпечити всім, чим було можливо. Поступово це перетворилося у таку роботу, люди впускали нас вже до своїх домівок, вони знали, ким ми є і можна було входити у таку більш глибоку розмову, під час якої виходили речі, які вони переживають, з якими вони не справляються», – розповіла вона.

Священик Павло Гончарук є капеланом Християнської служби порятунку. Він сказав, що його служіння – це, перш за все, духовна підтримка людей у часто покинутих населених пунктах. «Вони живуть на таких окремих островах. Коли ми приїжджаємо і розмовляємо, то для дітей – це дуже радісно, а коли привеземо якогось цукерка, подарунок – то це вже свято. Це психологічна, духовна та матеріальна допомога – підвезти когось до лікарні, до міста, забрати пенсію, придбати ліки», – сказав отець Павло Гончарук.

Сьогодні польська делегація перебуватиме у Світлодарську та Краматорську.

За підрахунками ООН, з кінця лютого від 2014 року унаслідок російської агресії та війни, розв’язаної Москвою на Донбасі, загинуло приблизно 13 тисяч людей. Одна четверта з них – це мирні жителі.

Related Posts