Новини Міжмор'я Польща Про Україну

МЗС України засудило Волинський злочин

Одночасно, зовнішньополітичне відомство України в оприлюдненому коментарі не погоджується на політизацію цієї події

У коментарі Міністерства закордонних справ України зазначено, що волинські події – це одна з найтрагічніших сторінок спільної українсько-польської історії. «Переконані, що кожне життя є безцінним. Тому вшановуємо пам’ять всіх загиблих внаслідок Волинської трагедії. Однозначно і рішуче засуджуємо злочини проти мирного населення – українців, поляків, євреїв, чехів та інших постраждалих», – мовиться в заяві МЗС у Києві, передає “Польське радіо”.

«Водночас, не можемо погодитися з однобічною і політизованою оцінкою трагічних подій 1943-1944 з боку польських політиків і дипломатів», – зазначено в коментарі.

Міністерство закордонних справ України відстоює думку, що правда про тогочасні події повина бути встановлена «на основі достовірних архівних матеріалів», а «спроби маніпуляцій трагічною історією, однобоке трактування та використання її в політичних цілях є неприпустимим». «Це лише розпалює негативні емоції між українцями та поляками і не сприяє виясненню правди», – заявлено в коментарі.

МЗС у Києві висловило переконання, що невдовзі буде відновлений діалог між істориками та експертами обох країн, які вивчать усі спірні моменти спільного минулого і проаналізують їх «у дусі порозуміння, взаємної поваги та відповідальності за майбутнє відносин між нашими державами і народами».

11 липня в Польщі відзначали Національний день пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої.

Related Posts