Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я Позиція

Лідерка Грузії про заяву Путіна: це краще, ніж погрози, ми почекаємо

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі сподівається на припинення зростання напруженості у відносинах з Росією, повідомляє “Європейська правда”.

Коментуючи заяву Владіміра Путіна про небажання запроваджувати санкції проти Тбілісі, вона сказала: “Ми почекаємо і дізнаємося, якою є реальність. Однак я б вважала за краще такі висловлювання, ніж погрози”.

“Ми зі свого боку, зрозуміло, готові до того, щоб не здійснювати ескалацію”, – додала Зурабішвілі. “Я буду першою, хто закличе до деескалації”, – заявила вона.

“Я впевнена, що російські туристи одного разу повернуться. Можливо, це станеться раніше, а не пізніше”, – сказала вона. “Грузія залишатиметься відкритою”, – додала президентка.

Зурабішвілі прокоментувала і критику її курсу щодо Росії. Президент констатувала, що стикатися з протилежною точкою зору – “доля будь-якого лідера”. “Я тут для того, щоб захищати мій народ. Ніхто не буде вчити мене патріотизму”, – зазначила вона.

Про заборону польотів для грузинських авіакомпаній в Росію з 8 липня російська влада повідомила в кінці червня. У Кремлі запевняють, що в Грузії існує небезпека для росіян, а в Міністерстві транспорту РФ заявили, що заборона на польоти в Росію грузинських авіакомпаній триватиме до моменту повного погашення заборгованості з аеронавігаційного обслуговування.

Нагадаємо, через скандал із російськими депутатами, які з’явилися у грузинському парламенті, 20 червня ввечері в Тбілісі почалися масові протести.

Related Posts