Новини Міжмор'я Про Україну

Росія боїться діяльності Світового конгресу українців

Генпрокуратура РФ визнала діяльність СКУ «небажаною», оскільки вона нібито «загрожує конституційному ладу і безпеці Росії»

Генеральна прокуратура Росії визнала «небажаною» діяльність міжнародної неурядової організації – Світового конгресу українців на території Російської Федерації. Про це повідомляється на сайті російського відомства, передає “Польське радіо”.

«У Генеральній прокуратурі Російської Федерації прийнято рішення про визнання небажаною на території Російської Федерації діяльності міжнародної неурядової організації Ukrainian World Congress («Світовий конгрес українців») (Канада)», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Світовий конгрес українців буде внесено в перелік міжнародних неурядових організацій, діяльність яких небажана на території РФ, оскільки його діяльність «становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з цим рішенням генеральної прокуратури Росії щодо визнання «небажаною» діяльності Світового конгресу українців та закликало міжнародну спільноту посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим, говориться у заяві зовнішньополітичного відомства у Києві.

У МЗС додали, що таке рішення вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики Росії, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території РФ.

«З іншого боку, не може не тішити той факт, що зареєстрована у Канаді неурядова організація українців „становить загрозу основам конституційного ладу та безпеки РФ”. Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках», – наголосили українські дипломати.   

«Україна готова вжити усіх кроків у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора та закликає міжнародну спільноту розглядати це рішення Генеральної прокуратури РФ як чергове зухвале порушення фундаментальних прав людини, у тому числі прав української меншини на території Росії, та посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим», – йдеться у заяві відомства.

Як відомо, Світовий конгрес українців (Ukrainian World Congress) – неприбуткова організація, позапартійне об’єднання, яке координує українські громадські організації в українській діаспорі. Об’єднує 20 млн українців у 133 країнах. У світі українська діаспора налічує більш як 20 мільйонів людей. Одна з найбільших українських діаспор – у Росії.

Related Posts