Балтія Новини Міжмор'я Польща

До Варшави зі своїм першим закордонним візитом приїде новий президент Литви

Сьогодні свій перший закордонний візит саме до Польщі здійснить новий президент Литви Науседа , передає “Польське радіо”.

Сьогодні, 16 липня, новий президент Литви Ґітанас Науседа приїде до Польщі. Це буде його перший офіційний закордонний візит. Його супроводжуватиме дружина Діана. Литовський лідер зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою, прем’єр-міністром Матеушом Моравєцьким, спікерами Сейму та Сенату, а також головою Права і справедливості Ярославом Качинським.

У Варшаві Ґітанас Науседа, який офіційно вступив на посаду президента Литви 12 липня, обговорить з представниками польської влади двосторонні та трансатлантичні відносини. У розмові з литовськими журналістами минулого тижня лідер Литви наголосив, що однією зі сфер польсько-литовського співробітництва є питання оборони та можливості відновлення плану захисту так званого Сувальського коридору.

Ґітанас Науседа буде також говорити про регіональне співробітництво, передусім у межах держав східного флангу НАТО та ініціативи Тримор’я. Будуть порушені теж питання щодо східної політики Європейського Союзу після найновіших виборів до Європейського парламенту. Розмови мають теж стосуватися спільних інфраструктурних проектів, зокрема автомагістралі Via Carpatia та залізничної магістралі Rail Baltica, а також енергетичних проектів. Будуть теж порушені питання, пов’язані з правами національних меншин (поляків у Литві і литовців у Польщі – ред.).

За словами канцелярії литовського президента, візит Ґітанаса Науседа до Варшави є підтвердженням, що Литва і Польща залишаються не тільки найближчими сусідами, але також близькими союзниками, котрі розуміють виклики, перед якими стоять обидві держави.

Минулого четверга президент Анджей Дуда в інтерв’ю литовському суспільному мовнику LRT сказав, що з Ґітанасаом Науседою його об’єднують консервативні погляди і ставлення до традиції, адже обидві країни мають подібне минуле.

На думку польського президента, стан відносин обох держав певний час є добрим. «Я дуже зрадів, коли почув, що пан президент з першим візитом приїде до Варшави», – сказав Дуда. «Це виразно показує ставлення пана президент до нашого сусідства, до нашої спільної справи – взаємовідносин, що для мене дуже важливі», – зазначив він.

Анджей Дуда запевнив, що відчуває підтримку Литви в Європейському Союзі, що, на його погляд, пов’язано зі спільним минулим, коли обидві країни не з власної волі належали до радянського блоку.

Нагадаємо, у понеділок, 15 липня, свій перший офіційний візит до Польщі на посаді президентки Словаччини здійснила Зузана Чапутова. Лідери Польщі та Словаччини, серед іншого, наголосили на необхідності підтримки України.

Related Posts