Аналітика Новини Міжмор'я Польща

Яцек Чапутович про нових голову Єврокомісії та заступника генсека НАТО

Голова МЗС Польщі задоволений вибором на пост президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн , передає “Польське радіо”.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович вважає, що вибір Урсули фон дер Ляєн на посаду голови Європейської комісії є добрим для трансатлантичних відносин. Очільник польської дипломатії сказав також у Вашингтоні, що Польща шанує рішення про вибір екс-міністра закордонних справ Румунії Мірчи Джоане на посаду заступника генерального секретаря НАТО. Як відомо, на цей пост претендував також чинний голова Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський.

Міністр Яцек Чапутович сказав, що вибір Урсули фон дер Ляєн є з багатьох причин позитивним, зокрема, для відносин Європи зі Сполученими Штатами. «Як міністр оборони Німеччини вона підтримувала тісні трансатлантичні відносини, особливо в обороні. Вона це чудово розуміє», – сказав міністр під час зустрічі із журналістами в осідку Атлантичної ради (Atlantic Council), де він взяв участь у дискусії на тему відносин США із Центральною та Східною Європою. Очільник польської дипломатії похвалив теж «примирливий та неконфронтаційний підхід» нової голови Єврокомісії.

Польський міністр також зазначив, що у випадку неприйняття кандидатури міністра Кшиштофа Щерського на посаду заступника голови генерального секретаря НАТО не можна говорити про порушення домовленостей. «Ми хотіли, аби польський представник був вибраний на важливу посаду в НАТО. Вибраний румунський, тобто держави з нашого регіону, що нас радує, бо Румунія є важливим партнером у НАТО. Вітаємо його (Мірчу Джоане – ред.) з цим», – додав Чапутович.

На додаток, Яцек Чапутович сказав, що польська сторона чекає на офіційне підтвердження дати та програми візиту американського президента до Польщі. Як відомо, Дональд Трамп має прибути на меморіальні заходи до 80 роковин початку Другої війни, що відбудуться 1 вересня у Варшаві.

У середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що його заступником буде екс-очільник МЗС Румунії Мірча Джоане. У зв’язку з цим, заступником очільника Альянсу не став польський кандидат на цю посаду – голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський. Нині заступницею генсека НАТО є американка Роуз Ґеттемюллер. Її каденція завершується восени.

Заступник генерального секретаря НАТО – це друга найважливіша посада у Північноатлантичному альянсі. До Ґетттемююлер цю функцію виконував також американець Александер Вершбоу.

Related Posts