Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Україна може отримати два польські бойові кораблі

Польща може продати Україні два ракетні корвети – ORP Metalowiec та ORP Rolnik

Україна може отримати два польські ракетні корвети, що в складі Військово-морських сил Польщі мали назви ORP Metalowiec та ORP Rolnik, повідомляє “Польське радіо”.

Повідомляється, що кораблі були виведені з бойового складу ВМС Польщі 3 грудня 2013 року і передані Агентству військового майна (Agencja Mienia Wojskowego), згодом виставлені на продаж вартістю 800 тисяч злотих (5,4 млн гривень).

У січні 2019 року ORP Metalowiec та ORP Rolnik покинули військово-морську базу ВМС Польщі у Ґдині, де перебували весь цей час та відбуксовані на судноремонтний завод Stocznia Remontowa Nauta.

За словами порталу, за час простою на ORP Metalowiec було виявлено декілька течій, які були закупорені спеціальним гумовим та металевим герметиками.

Колишні ORP Metalowiec та ORP Rolnik були побудовані у 1988 та 1989 роках на суднобудівному заводі «Вымпел» в Рибінську (сучасна територія Росії, на момент побудови – СРСР).

За наявною інформацією для оцінки доцільності придбання польських корветів Міністерством оборони України, представники Військово-морських сил ЗС України попередньо оглянули запропоновані кораблі.

В складі Військово-морських Сил ЗС України після розподілу Чорноморського флоту СРСР було три корвети проекту – «Придніпров’я» та «Кременчук», а також були корвети подібного проекту – «Хмельницький» та «Ужгород».

7 листопада 2012 року «Кременчук» та «Ужгород» були виведені зі складу флоту через відсутність ремонту тривалий час.

Під час російської агресії у Криму корвети «Придніпров’я» та «Хмельницький» були захоплені російськими військами.

Related Posts