Новини Міжмор'я Польща Про Україну

В Україні привітали Польщу зі справедливим вердиктом у справі газогону OPAL

Очільник “Нафтогазу України” Андрій Коболєв привітав польську сторону зі справедливим вердиктом Суду ЄС у справі стримування монополії Ґазпрому в Європі

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв вважає справедливим вердикт Суду Європейського Союзу у справі газогону OPAL. Європейський суд за позовом Польщі скасував у вівторок рішення Європейської комісії, що дозволяло російському Ґазпрому розширити доступ до відгалуження газопроводу Nord Stream, що проходить уздовж польсько-німецького кордону, передає “Польське радіо”.

Андрій Коболєв привітав Польщу зі справедливим вердиктом та усіх, хто, як написав, відстоює чесні та прозорі правила роботи на європейському ринку газу. Він зазначив, що Європейський суд підтвердив, що енергетична солідарність – це не просто гарні слова. Очільник українського державного паливного концерну підкреслив теж, що тепер черга за Німеччиною, яка має відреагувати на це рішення суду і впровадити недискримінаційні правила доступу до OPAL.

Як зауважив Андрій Коболєв, саме завдяки рішенню Єврокомісії, що скасували у вівторок, німецький регулятор отримав право зняти обмеження на роботу газопроводу OPAL. Ґазпром зміг повністю завантажити Nord Stream 2 та зменшити транзит українською ГТС приблизно на 16 млрд куб. м. на рік.

Нагадаємо, президент Польської нафтогазової компанії PGNiG Пьотр Возняк наголосив, що після євросоюзного вердикту транспортування газу газогоном Nord Stream має зменшитися на 12 мільярдів 400 мільйонів кубометрів блакитного палива на рік.

Скасоване Судом ЄС рішення Європейської комісії, що дозволяло Ґазпрому використовувати повну потужність газогону OPAL, на погляд польської влади, загрожувала газовій безпеці Польщі, України та всього регіону.

Related Posts