Новини Міжмор'я Позиція Польща

Посол РФ: У взаєминах між Польщею і Росією «нічого позитивного не відбувається»

Представник Росії у Польщі вважає, що в основному відповідальність за таку ситуацію несе Варшава

Якби в Польщі відмовилися від теорій змови у зв’язку зі Смоленською катастрофою, уламки літака Ту-154 уже давно були б у Польщі. Про це в інтерв’ю порталові Onet сказав посол Росії у Польщі Сєрґєй Андрєєв, передає “Польське радіо”.

На думку російського дипломата, у взаєминах між Польщею і Росією «нічого позитивного не відбувається».

«Я приїхав сюди в 2014 році, після того як наші відносини погіршилися і відтоді нічого не змінилося», – заявив Андрєєв.

Представник Росії у Польщі зазначив, що в основному відповідальність за таку ситуацію несе Варшава. «Саме польська сторона вирішила заморозити політичні контакти, підтримати антиросійські санкції, культурні контакти також занепадають. Усе, що вам потрібно, – це добрі наміри. Але ці добрі наміри відсутні у польської сторони, ось чому воно є таким, яким воно є», – оцінив російський посол.

На його думку, немає шансів, що Польща та Росія матимуть нормальні дипломатичні відносини, як і раніше. «Таких, як раніше, звичайно, ні, тому що надто багато трапилося за останні роки, але ви можете зупинити мегафонну дипломатію, тобто використання абсолютно неправильної риторики, яку ми зараз маємо слухати, ви можете відновити діалог, розширити міжособистісні, культурні та економічні відносини, не втискаючи їх у політичний контекст», – порадив дипломат.

Сєрґєй Андрєєв додав, що «яскравим прикладом цього є ставлення польської сторони до Nord Stream 2 – повністю політизоване, повне невиправданих претензій».

Дипломат також висловив думку, що Польщі нема чого боятися Росії, і що він «не бачить причин для необґрунтованих побоювань». За словами Андрєєва, «тільки в Європі військових НАТО набагато більше, ніж російських. Військова перевага НАТО незаперечна. Крім того, навіщо Росія мала би нападати на Польщу? Який це мало би сенс?», – говорив представник Росії у Польщі.

На запитання про повернення уламків літака Ту-154, що в 2010 році розбився неподалік Смоленська, і який Росія послідовно відмовляється повернути Польщі, Сєрґєй Андрєєв сказав, що «якби в Польщі відмовилися від теорій змови у зв’язку зі Смоленською катастрофою, уламки літака Ту-154 уже давно були б у Польщі».

Дипломат також вказав, що Польща та Росія «часто мають діаметрально протилежні погляди» на історію. «У багатьох історичних питаннях ми, мабуть, ніколи не досягнемо домовленостей. Даруймо це собі. Я думаю, що ліпше залишити історію за межами політичного діалогу», – зазначив Андрєєв.

Related Posts