Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Посол Польщі: Польський солдат сьогодні служить також в Україні

За словами Бартоша Ціхоцького, українські солдати мають унікальний досвід боротьби із російським загарбником

У четвер, у день Свята Війська польського, польська громада України і дипломати вшанували польських солдатів, котрі спочивають на цвинтарях у Києві. Найважливішим із них є кладовище у Биківні, де поховано приблизно 3,5 тис. поляків із так званого катинського списку, передає “Польське радіо”.

«На території нинішньої України відбулося багато битв, чого кожна дитина вчиться у польській школі. Це і Хотин, і Кам’янець-Подільський, і оборона Львова та відвоювання у більшовиків Києва у 1920 році, і польсько-більшовицька війна. Це частина нашої ідентичності. Це спадщина, що приводить до того, що поляки, котрі живуть нині в Україні, можуть почуватися рівноправними учасниками сьогоднішньої української спільноти», – сказав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

«На цих землях польський солдат записав незліченні сторінки героїзму переможних битв, але також трагічної долі, що стала участю убитих Сталіном», – сказав Ціхоцький, покладаючи вінок у Биківні.

«Ми не змінимо історії братовбивчих боїв за Львів чи боїв за Пшебраж. Вільні Польща та Україна можуть говорити про них із взаємною повагою та чесністю. А чесність вимагає пам’яті також про польсько-українські військові союзи від Сагайдачного, Конотопа, Петлюри і до ЛитПолУкрбриг», – наголосив він.

«Унікальність цього свята полягає у тому, що польський солдат сьогодні також служить в Україні, на полігонах, де навчає українських солдатів, або його навчають українські солдати, котрі мають, на жаль, унікальний досвід світового масштабу, досвід боротьби із російськи загарбником», – наголосив польський дипломат у розмові з журналістами у Биківні.

У цьому населеному пункті неподалік Києва у братських могилах спочиває приблизно 150 тис. жертв комунізму різної національної, зокрема декілька тисяч поляків. Польський військовий цвинтар у Биківні відкрили в 2012 році.

Раніше у четвер у Києві відбулася свята меса у соборі святого Олександра та покладання вінків у Київській фортеці, на Байковому та Дарницькому кладовищах.  

Related Posts