Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Спікер Сенату Польщі здійснить візит в Україну

Станіслав Карчевський спільно із польськими сенаторами візьме участь в урочистих заходах на Волині, присвячених Костюхнівській битві

Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський здійснить сьогодні візит в Україну, де візьме участь в урочистих заходах, присвячених Костюхнівській битві. Карчевьский візьме участь, зокрема, в уочистостях на польському військовому цвинтарі, зустрінеться теж із гарцерами і поляками із Луцького консульського округу, передає “Польське радіо”.

Зі Станіславом Карчевським в Україну приїдуть також сенатори Ґражина Cтарк, Ришард Боніславський та Анджей Пайонк.

Серед іншого, у п’ятницю ввечері спікер Сенату зустрінеться із гарцерами, з якими заплановане спільне запалення свічок та гарцерська молитва на польському військовому цвинтарі, де спочивають легіонери, котрі загинули там під час битви в 1916 році.

У суботу Карчевський здійснить візит до Вівчицька, Кукли, Яблуньки та Маневичів.

Пополудні у суботу спікер Сенату візьме участь у урочистих заходах у Польському ліску, у гарцерському переклику, святій месі, урочистостях, присвячених реконструкції каплиці легіонерів, покладанні квітів та запалюванні свічок. Потім відбудеться пікнін, на якому запланована зустріч із оргаізацями поляків, котрі живуть в області та зустріч із гарцерським гуфцем на Волині. Пілся нього відбудеться зустріч із місцевою владою.

Сіпкер Сенату обійняв почесний патронат над урочистими заходами «Про захисників наших польських кордонів» у селі Костюхнівка Маневицького району Волинської області. Це вже 21 випуск гарцерської служби пам’яті на Сході.

Костюхнівська битва – це бій, що відбувався 4-6 липня 1916 року поблизу українського села Костюхнівка (нині Маневицького району Волинської області) між військами Австро-Угорщини і Російської імперії. Є найбільшим зіткненням сил під час Брусиловського прориву. 

Польські війська, що були підпорядковані австрійській армії налічували 5500-7300 воїнів, з іншої сторони російські війська – 26000 вояків. Польські легіони були призначені для того, щоб забезпечити відступ австрійській армії. Загалом вони впоралися з тим, щоб затримати російську армію, хоч за кількістю значно поступалися їй. В цій битві 2000 польських воїнів були вбиті або поранені.

Битва вважається найдовшою і найжорстокішою для всіх польських військ, які служили у австрійській армії.

Related Posts