Аналітика Грузія/Вірменія Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Зростає число іноземців, що легально працюють у Польщі

За словами речника цієї установи Войцєха Андрусєвича, більшість з них, 483 тисячі, є громадянами України

На польському ринку дедалі більше іноземців, що знаходять тут легальне працевлаштування, – повідомляє Заклад соціального страхування (пол. Zakład Ubezpieczeń Społecznych). За словами речника цієї установи Войцєха Андрусєвича, від початку року число зареєстрованих у ZUS іноземців зросло на 75 тисяч і наприкінці червня досягло 644 тисяч:

«Звісно, більшість з них, 483 тисячі, є громадянами України. Наступна національна група вже о понад десятеро менше. Ми говоримо тут про громадян Білорусі, яких є у межах 38 тисяч. Далі маємо грузинів – приблизно 9,5 тисяч, а потім молдаван і громадян Росії – понад 8 тисяч», передає “Польське радіо”.

Войцєх Андрусєвич додає, що всі зареєстровані у ZUS іноземці працевлаштовані у Польщі легально:

«Реально у межах 70% тих, хто розпочинає у Польщі працю (ми тут говоримо про іноземців), розпочинають її, маючи ставку. Лише у межах 3-4% – це ті, хто відкриває власну підприємницьку діяльність. А решта – це ті, хто працює на основі договору доручення».

Експерт з ринку праці Анджей Кубісяк з Польського економічного інституту наголошує, що ці дані його не здивували:

«Ми бачимо, що іноземці весь час напливають на польський ринок праці. Це доказ того, що ми весь час є досить містким ринком, з’являються нові робочі місця і той обсяг вакансій, що у Польщі є, залишається на досить незмінному рівні – понад 140 тисяч незаповнених робочих місць – призводить до того, що фірми й надалі хочуть працевлаштовувати іноземців, передусім працівників з України».

Галузями, що найчастіше потребують українських працівників, є промислова, будівельна та транспортно-логістична, – додає Анджей Кубісяк.

Related Posts