Новини Міжмор'я Польща

Польща в ООН закликала покінчити зі стражданнями на Близькому Сході

У Раді Безпеки ООН за клопотанням Польщі, яка у серпні головує в РБ, відбулося засідання на тему ситуації на Близькому Сході

Польща закликає покінчити із стражданням цивільного населення на Близькому Сході. Про це у вівторок заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час дискусії у Раді Безпеки ООН в Нью-Йорку. Засідання стосовно регіону скликала Польща, котра цього місяця головує у Раді Безпеки, передає “Польське радіо”.

Очільник польської дипломатії наголосив, що ввесь світ має обов’язок допомогти одному з регіонів, що найбільше страждає від насильства та бідності. “Жителі Сирії, Ємену та Палестини щоденно змагаються із браком їжі, низькою якістю медичної допопмги і браком освіти. Наш спільний і моральний обов’язок – знайти спосіб і покінчити із стражданнями мирних жителів та відновити мир і стабльність у регіоні”, – підкреслив він під час свого виступу.

Польський міністр закликав світ допомагати країнам Близького Сходу в економічному розвитку, у боротьбі з корупцією та у доступі до освіти. Яцек Чапутович відзначив, що сиутація на Близькому Сході впливає на те, що відбуваєтсья по всьому світу. “Безпека на Близькому Сході безпосередньо пов’язана зі світовою безпекою. Конфлікти і напруження у регіоні призводять до політичних, економічних та соціальних наслідків по всьому світу. Одним із найпильніших (наслідків), з якими ми повинні боротися, є нині збільшена міграція”, – додаа він.

Очільник польської дипломатії закликав теж поважати релігійні меншини на Близькому Сході.

Державний секретар США Майк Помпео похвалив дії своєї країни на Близькому Сході. Він заявив, що Сполучені Штати беруть участь у розвитку добробуту на Близькому Сході. Він теж зазначив, що країни регіону повинні тісно між собою співпрацювати.

“Нам потрібний свіжий погляд, щоб розв’язати старі проблеми. Саме тому Сполучені Штати і Польща створили варшавський процес і робочі групи. Варшавський процес є результатом цьогорічної конференції у Варшаві на тему миру і безпеки на Близькому Сході. Створення робочих груп – це ще одна демонстрація місії США, аби разом із друзями та союзниками протистояти викликам в регіоні”, – додав політик. Помпео при цьому не сказав, які є нині результати роботи створений у Варшаві робочих груп.

Директорка апарату генерального секретаря ООН Марія Луіза Рібейру Віотті, яка представляла очільника ООН, наголосила, що ситуація у регіоні є небезпечною. Вона нагадала про найновіші інциденти у Перській затоці, коли Іран затримував там танкери. “Ряд інцидентів в Ормузькій протоці і пов’язаних із нею водних коридорах підняв напругу в регіоні на дуже небезпечний рівень. Дуже важливо, аби право на судноплавства дотримувалося згідно із міжнародним правом”, – сказала вона.

Дискусія у Раді Безпеки ООН не закінчилася жодними рішенням. Це тільки можливість для предеставлення позиції окремих держав.

Related Posts