Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Віце-президент США: Союз Америки і Польщі гарантує безпеку іншим союзникам

Майк Пенс наголосив теж на символічному значенні опору поляків проти нацистських та радянських окупантів

Віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс запевнив у Варшаві у сильному союзі Америки та Польщі. Американський політик був одним із трьох лідерів, котрі виступили під час урочистих заходів до 80 роковин початку Другої світової війни на площі Юзефа Пілсудського у Варшаві. У польській столиці він замінив Дональда Трампа, який був змушений скасувати свій візит до Польщі у зв’язку із ураганом Доріан, передає “Польське радіо”.

Майк Пенс наголосив, що сильний союз Сполучених Штатів та Польщі гарантує безпеку іншим союзникам обох держав. «Америка і Польща надалі будуть стояти на захисті усіх наших союзників у спільному оборонному інтересі. Америка та Польща будуть надалі закликати союзників до дотримання взаємних обіцянок. Американці та поляки бачать, що сильний союз вільних, суверенних, незалежних народів є найліпшою обороною нашої свободи тепер і назавжди», – сказав Майк Пенс.

Віце-президент Пенс нагадав, що після Другої світової війни для Польщі наступив 50-річний період боротьби і страждання, однак поляки не втратили надію. Він наголосив на символічному значенні опору поляків проти, як сказав, «подвійного вторгнення» загарбників:

«Боротьба проти диких ідеологій нацизму та комунізму відображає вічну боротьбу між злом і добром. Керувало окупантами архаїчне бажання здобути владу за будь-яку ціну і нав’язати свою волю контролю життя усім чоловікам та жінкам. Мораль стала соціалістичною мораллю. Усе, що служило міцності держави, виправдовувалося. Навіть безпрецедентне вбивство».

Віце-президент США сказав, що під час війни і потім протягом десятирічь комуністичної влади Польща та інші поневолені народи Європи пережили «жорстоку кампанію знищення їхньої свободи, прав, історії та віри».

Майк Пенс переконаний, що причиною поразок тоталітарних режимів є їхнє нахабство та віра у власну всемогутність.

Related Posts