Антиросійський фронт Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я Позиція Польща

Спікер Сенату Польщі: Ми не ізолюємо Росію, Росія сама ізолюється

Станіслав Карчевський, коментуючи відсутність представників російської влади у Варшаві, сказав, що якщо Росія змінить свою політику, то її запрошуватимуть на усі урочисті заходи

«Ми не ізолюємо Росію, Росія ізолюється сама», – заявив у понеділок спікер Сенату Станіслав Карчевський, коментуючи урочисті заходи до 80 роковин початку Другої світової війни у Варшаві, на які не були запрошені представники Росії, передає “Польське радіо”.

Спікер Сенату відкрив у понеділок семінар під назвою «Роль жінок у політиці», організований у межах Парламентської асамблеї Польща-Грузія у Сенаті. У семінарі взяла участь, зокрема, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та віцеспікер Сенату Марія Коц.

Під час свого виступу Карчевський нагадав про центральні заходи, присвячені початку Другої світової війни, відповідаючи на звинувачення в «ізоляції Росії» Польщею. «Ми не ізолюємо Росію, Росія ізолюється сама», – сказав спікер Сенату.

«Якщо Росія змінить свою політику, ми будемо запрошувати Росію до участі в усіх урочистих заходах. Ми відкриті, як Сенат, так і польський уряд та польська держава», – зазначив Карчевський. Він додав, що Польща «відкрита на співпрацю з усіма, але співпраця має розвиватися на взаємоповазі».

Під час семінару висловлено підтримку для суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії у кордонах, визнаних міжнародною спільнотою.

«Ми не визнаємо так званих парламентських виборів, проведених 9 червня 2019 року у регіоні Цхінвалі та Південної Осетії, а також „президентських виборів” 25 серпня у регіоні Абхазії», – сказала віцеспікер Сенату.

Польща спільно з чотирнадцятьма іншими державами, зокрема Україною, визнала незаконними так звані президентські вибори, проведені 25 серпня на території грузинського регіону Абхазії.

П’ятнадцять держав, зокрема Польща, закликали Росію дотримуватися усіх зобов’язань мирної угоди від 2008 року, зокрема виведення військових сил на позиції до початку російсько-грузинської війни, гарантування необмеженого доступу гуманітарної допомоги до тих регіонів, а також скасування визнання незалежності регіонів Абхазії та Південної Осетії, що належать Грузії.

Related Posts