Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну США

Президент Латвії у Варшаві наголосив на підтримці цілісності України

Еґілс Левітс нагадав у Варшаві, що не можна забувати про «те, що сталося і схвалювати порушення міжнарожного ладу»

Польща та Латвія мають багато спільних інтересів, зокрема, у безпековій сфері, подібно теж дивляться на ситуацію в Україні і на відносини з Росією. На цьому у середу наголосив президент Латвії Еґілс Левітс під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Лідер Латвії здійснив свій перший офіційний візит до Польщі, передає “Польське радіо”.

Латвійський лідер зазначив, що відносини Польщі та Латвії є чудовими. Левітс звернув, серед іншого, увагу, що «між Латвією та Польщею є міцні історичні зв’язки», а впродовж століть терени Латвії були частиною Польщі, а отже культурна спадщина Польщі перейшло до культурної спадщини Латвії.

Крім того, як зазначив він, у ключовий момент Польща допомогла під час визволення Латвії від Червоної армії (йдеться про 1920 рік – ред.). «Наступного року ми будемо святкувати 100-річчя визволення Латвії», – нагадав він. «Під час тієї боротьби своє життя віддало понад 500 (польських) солдатів і Латвія цінує цей внесок Польщі у визволення нашої держави», – наголосив він.

Левітс зазначив, що продовженням цієї традиції нині є розміщення батальйону НАТО у Латвії. Він подякував за внесок Польщі у безпеку своєї країни, що є водночас внеском у безпеку всього регіону (нині у Латвії у межах зміцнення східного флангу НАТО у зв’язку із агресією Росії в Україні перебуває польський контингент, що складається із 170 польських військових і бойової техніки, а крім поляків у склад бойової групи входять теж солдати з Канади, Італії, Албанії, Словенії та Іспанії).

«Латвія дуже цінує співробітництво між Польщею та Сполученими Штатами з метою збільшення присутності американців у Польщі, що водночас перенесеться і на нашу країну та завдяки цьому присутність американців у Польщі зміцнить також безпеку нашої країни», – сказав Левітс.

Президент підкреслив, що Польща та Латвія мають спільні інтереси у безпековій сфері, обидві країни також зацікавлені у тому, аби сусідні на сході країни стабільно розвивалися. Він додав, що це стосується України та Білорусі.

Еґілс Левітс запевнив, що Латвія підтримує територіальну цілісність України. Він також підкреслив, що у відносинах з Росією слід враховувати ставлення Росії до України. «Не може бути так, що ми забуваємо про те, що сталося і схвалюємо порушення міжнародного ладу», – сказав він. «В основі всіх відносин з Росією має бути міжнародне право», – наголосив він.

Related Posts