НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Міністр оборони: Літаки F-35 зміцнять безпеку Польщі та східного флангу

За словами Маріуша Блащака, винищувачі F-35, що хоче придбати Польща, у декілька разів збільшать бойові можливості польських ВПС

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак сподівається, що ціна купівлі багатоцільових винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35 буде на рівні ціни за ті машини, за які заплатила Бельгія, передає “Польське радіо”.

Державний департамент США висловив згоду на можливість продажу Польщі 32 винищувачів F-35 за максимальною ціною у 6,5 млрд доларів.

Міністр оборони підкреслив, що розраховує на позитивне завершення перемовин із американцями, що, як сказав, неформально вже почалися.

Він нагадав, що американський Конгрес визначив максимальну ціну на F-35 для бельгійської армії на рівні 6 мільярдів 530 мільйонів доларів. Блащак підкреслив, що Сполучені Штати вирішують продати цей тип літаків для дружніх країн, скільки він дає велику перевагу у повітрі.

На переконання очільника оборонного відомства Польщі, ці літаки у декілька разів підвищать бойові можливості польських військово-повітряних сил. Ці машини також зміцнять безпеку Польщі та усього східного флангу НАТО.

У середу Державний департамент США повідомив, що контракт буде включати, крім винищувачів, серед іншого, запасні та ремонтні деталі, вишкіл персоналу, обладнання для навчання, інженерські, логістичні та кадрові послуги уряду США, а також пов’язані компоненти підтримки логістики та програми.

Related Posts