Новини Міжмор'я Позиція Польща

Міністр Чапутович: Утримування уламків Tу-154М в Росії – протизаконне

Очільник Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що утримування залишків Ту-154М на території Росії не має юридичних підстав

Про це він повідомив, представляючи становище Польщі з рапорту про виконання резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, передає “Польське радіо”.

Чапутович підкреслив, що рік тому Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію стосовно катастрофи літака Ту-154М, яка зобов’язала Росію повернути уламки. Як додав шеф польського МЗС, через рік польська сторона передала рапорт з виконання цієї резолюції.

– Наша позиція – незмінна. Продовження утримування решток Ту-154М на території Російської Федерації позбавлене юридичних підстав і не має раціонального пояснення, – сказав Чапутович.

Також він підкреслив, що Польща готова до переговорів з Росією у цій справі безпосередньо або за участі третьої сторони. Він нагадав, що резолюція закликає до збереження уламків та утриматися від будь-яких дій на території катастрофи.

– Незважаючи на це, ми спостерігаємо тривожні дії навколо місця катастрофи. З’являються ідеї стосовно побудови газопроводу, який пролягатиме через місце катастрофи, доступ до цієї території обмежений, – поінформував Яцек Чапутович.

Related Posts